1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Sezóna 2020 - Opět vše rozjížíme!

Přátelé, lifteři, fandové, opatření s koronou se nám trochu začínají uvolňovat a zdá se, že v druhé polovině roku 2020 už by mohly probíhat některé soutěže. Výbor FČST a GPC na situaci reaguje přepracováním kalendáře s cílem vytvořit pro naše členy a zájemce o lift podmínky pro možnost soutěžení i v omezených podmínkách.

Ke konci května je zatím pro ČR avizována možnost pořádání akcí do 500 účastníků. Nicméně jedná se o informaci a ne prohlášení vlády. Navíc neznáme další případné podmínky. Z tohoto důvodu se MČR v benčpressu přesouvá na srpen, kde by situace již měla být klidnější.

 

Začínají se objevovat informace o možnosti otevření hranic a cestování. Zpočátku sice mezi určitými státy, ale s možností postupného dalšího uvolňování. Na toto reaguje pořadatel ME GPC novým termínem pro uspořádání ME v začátku září.

Je jasné, že pokud proběhne ME GPC počátkem září, nemá význam o 3 týdny později pořádat obdobnou soutěž pro stejnou množinu závodníků a zemí. Proto se uvažuje o zrušení World Cupu V4 a jeho přesunutí na rok 2021. Nicméně jako náhrada se uvažuje s pořádáním nižší soutěže mezinárodního významu a to v průběhu října 2020. V jednání jsou možnosti uspořádání ve 3 lokalitách. Uvidíme, co dopadne. Půjde zřejmě o benčpress nebo mrtvý tah, případně obě disciplíny.

Vše jsme se snažili pro vás shrnout do přehledné tabulky. Informace o jednotlivých soutěžích budou uveřejňovány postupně s ohledem na aktuálnost termínu.

Takže přátelé, pomalu se připravujte, opět vše rozjíždíme! Těšíme se na společné soutěže.