1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

MČR v MT 2022 Vrchlabí: Poděkování

Máme za sebou úspěšné MČR v mrtvém taku, které proběhlo 5.11.2022 ve Vrchlabí pod organizací týmu Powerlifting Vrchlabí. Myslím, že každý, kdo se mistrovství zúčastnil, si jej užil. Do soutěže nakonec nastoupilo 156 závodníků, kteří byli rozdělení do 11 skupin.

Z pohledu zajištění a organizace soutěže, lze mistrovství hodnotit jako výborné. Vše probíhalo bez prodlev, nálada a atmosféra byla výborná (ostatně jako vždy). Informace byly k dispozici včas a v plném rozsahu.

Soutěžící svým přístupem opět potvrdili, že powerlifting je v ČR stále na vzestupu. Jejich výkony byly opět ozdobou soutěže a v tabulkách rekordů jsme opět zaznamenali řadu nových záznamů. Jen pro informaci. Třístovka už začíná být v liftu běžnou záležitostí. Na mistrovství byla tato (zatím) magická hranice 300 kg pokořena celkem 29x a to 17 závodníky. Další ke kvalitě výkonů asi není nutno dodávat.

Potěšující je růst počtu startujících žen a i růst výkonů v jejich kategoriích. Vysoká byla i účast našich „mládežníků“. I u nich se výkony rok od roku posouvají vzhůru. Nemusíme se tedy obávat o budoucnost liftu.

A už jen závěrem. Děkuji celému týmu organizátorů za perfektní soutěž. Děkuji všem závodníků za profesionální přístup k soutěži. Gratuluji všem k výkonům a novým rekordům. Díky rozhodčím, kteří drželi standard rozhodování podle mezinárodních pravidel (takže, kdo projde na našem MČR, projde i na ME a MS). Poděkování si zaslouží i doprovod a diváci, kteří vytvořili perfektní atmosféru.

Stručně řečeno. Díky vám všem, byl to výborný den, plný hodnotných sportovních výkonů, strávený v dobré partě nadšenců. Jste výborný tým a bylo mi ctí a potěšením se s vámi všemi opět sejít a účastnit se společné soutěže.

PS. Asi to prásknu, ale zatím to vypadá, že příští rok to bude opět ve Vrchlabí, takže se můžete těšit.

 

Prezident FČST Libor Hurdálek

FČST pořádala

Logo s datem neprhledn male 2

Logo ME  male